На кафедрі читаються наступні учбові дисципліни:

• Соціологія

• Соціологія з елементами психології

• Політологія

• Психологія і педагогіка

• Психологія інженерної діяльності

• Основи права

• Правознавство

• Господарське право

• Екологічне право

• Договірне право

• Міжнародне публічне право

• Міжнародне приватне право

• Трудове право

• Адміністративне право

• Законодавство в галузі

• Історія України та української культури

• Філософія

• Релігієзнавство

• Етика і естетика

• Культурологія

В рамках держбюджетної тематики («Соціально-політичні, правові і соціолого-психологічні проблеми комунікацій і управління») під керівництвом завідуючого кафедрою, професора Г.В. Ангелова продовжується робота по наступним науковим напрямкам: «Актуальні проблеми гендерної політики», «Проблеми вдосконалення соціального управління: соціолого-психологічні і етичні аспекти», «Проблеми розвитку сучасних ділових комунікацій: соціально-правові та психолого-педагогічні аспекти», «Світоглядні та методологічні проблеми інженерного пізнання та діяльності». Для підвищення результативності дослідницької роботи колектив кафедри активно працює в рамках «Перспективного плану розвитку на 2009 — 2017 рр.», в якому наукова робота є одним з головних пріоритетів її діяльності. Кафедра продовжує взаємодію зі студією телебачення та радіомовлення «Морський регіон» з розробки проблем підвищення ефективності ділового спілкування, ролі ЗМІ у політичному маркетингу, застосуванні у сучасному політичному житті різноманітних політологічних та політичних технологій.