Бесіда до Дня захисника України та Дня козацтва

7 жовтня 2019 року на кафедрі соціології, філософії і права пройшла бесіда, присвячена Дню захисника України та Дню українського козацтва. Учасниками заходу стали студенти груп ТМ-11, ТМ-12, ТМ-15, ТК-16, ПВ-12, ТВ-11.
Як відомо, в українській історичній традиції зазначені свята припадають на 14 жовтня – Покрову. Покрова здавна тісно пов’язувалася із ідеями захисту від ворогів. Згідно літописів князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Тому велика кількість православних церков, побудованих в княжі та козацькі часи, присвячувалися цьому святу. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі. Саме 14 жовтня вважалося одним із найважливіших днів для козаків, коли вони проводили свої ради, на яких обирали нового гетьмана або кошового отамана. Як зазначила організатор заходу, к.і.н., старший викладач кафедри соціології, філософії і права Ботіка Т.С., подібна зустріч сприяє формуванню національної свідомості, а також патріотичному вихованню студентів.