Дмитрашко С.А. Дискусія «Чи була альтернатива сталінізму (тоталітаризму)?»

Студенти МТ13а, МТ13б, Т14а, ГТ15а провели дискусію «Чи була альтернатива сталінізму (тоталітаризму)?». Тема має високу контраверсійність, тому студенти підготувались до дискусії заздалегідь. Дискусія складалась з соціально-економічного, соціально-політичного та культурного блоків, наприклад: «Нова економічна політика – ринкове відродження економіки» та «Індустріалізація, колективізація – приклад радянської модернізації». Студенти міркували над питаннями: Хто був творцем тоталітарного режиму? Як вважаєте, можливо інший режим, не тоталітарний, привів би державу до успіхів, ні ж ті, що досягнуті у тридцятих роках? У якій мірі Ви згодні з тим, що сильний, владний лідер може дати нашій країні більше, ніж виконання законів усіма громадянами? Як вважаєте, який розвиток був би у держави за моделі нової економічної політики як альтернативи тоталітаризму? Чи існують країни, де втілено модель НЕПу та досягнуто сталого економічного розвитку? Шукаючи відповіді, студенти наводили багато фактів, вчились висловлювати громадянську позицію, шукати альтернативи, шанувати людську гідність. Студенти та викладач С. А. Дмитрашко вшанували пам’ять людей, що загинули за голодоморів.

Д 0001 Д 004 Д 002